KLiK logo
Hlavná stánka
Novinky
Kto sme
Stihli sme a plánujeme
História klubu
Kniha odkazov
Fotky[náhľad][zoznam]
Plagáty
Prezentácie
Kontakty
Linky

English
Activity
History
Book of messages
Photos[preview][list]
Posters
Presentations
Contacts

FotoworkshopHloesov14

Holešov 07-09.02.2014

Alebo, ako som do Holešova cez Pražské hlavní nádraží cestoval.

Celé to začalo ako ponuka, ktorej sa nedá odolať. V pondelok dostanete informáciu o akcii a v piatok cestujete. Čo to vlastne bolo?
Fotoworkshop o fotení akcií. Ako fotiť po stránke technickej i „umeleckej“ – teda aby to aj trochu dobre vyzeralo. Organizátor sdružení Skřítek.
Nadšene som sa prihlásil a rovnako nadšene aj prečítal poslané informácie. O čo nadšenejšie, o to menej pozorne. A tak som si už v utorok kúpil lístky na vlak. Ako inak cieľ Praha hlavní nádraží a zistil si spojenie na Holešovice. Ľutujem, že som nevidel ako sa tvárili čitatelia môjho potvrdzujúceho mailu, končiaceho pozdravom „Naschle v Praze!“ :/
Obratom prišla odpoveď – Holešov, ten čo leží u Zlína a nie Praha Holešovice. (Oni si to lidi často pletou.) Museli mať zo mňa poriadnu srandu.
Tak mi neostávalo, než opäť navštíviť železničnú stanicu. Po odpovedi na otázku prečo si mením lístky,: „Lebo som  ....! „ bola milá pani mimoriadne ochotná a kooperujúca. A že sa sebakritika nevypláca.
Vyrazil som v Piatok popoludní. Cesta prebehla hladko, prijatie bolo veľmi srdečné ešte aj o odvoz na miesto akcie som mal postarané. Nastúpila fáza zoznamovania, organizačných pokynov a deň sme končili exkurzom do vážnej fotografickej tvorby cez niekoľko nádherných kníh z tvorby špičkových fotografov.
Sobota začala spoločnými skvelými raňajkami. Po nich sa na nás vrhli lektori. Technické nastavenia, súvislosti času, clony a citlivosti, pravidlá fotoartu, základy kompozície, fotenie za pohybu, ... teoretické bloky striedali tie praktické odohrávajúce sa prevažne vonku. Jeden by neveril ako dá zabrať také robenie figuranta. Napríklad pri fotení v pohybe. Tlačenie drevených kár preverilo našu kondičku ozaj dôkladne. Preto akýkoľvek pohyblivý objekt bol vítaným spestrením. Často dosť zmäteným. Akoby ste sa asi cítili, ocitnúť sa zrazu v uličke vyše 20tich fotografov zúrivo Vás fotiacich, čo im objektívy a spúšte stačia?
Pred totálnym vyčerpaním nás zachraňoval obed a neskôr večera. Do hlbokej noci pokračovali rozhovory menej než viac vážnych tém.
Na nedeľu bolo pripravené veľké finále – fotenie skupinové. Zámocký park bol kulisou viac ako veľkolepou. Pozície tvorcu a umeleckého objektu sa menili prudko dynamicky. V bloku teoretickom sa naopak fotky, ktoré pre nás vopred pripravili, rozoberali pod drobnohľadom našich už „vyškolených“ očí a hľadali sme čo možno vylepšiť.
Ešte jeden obed,  rozlúčka a opäť hladká cesta domov.

Čo na záver? Veľká vďaka organizátorom, bolo to super podujatie.  
A ...  Foťte, foťte foťte!!! Je to zábava a občas sa to aj vydarí. :)
Abbe

Niečo o organizátoroch - sdružení  Skřítek.

MHolesov0214-01.JPG MHolesov0214-03.JPG MHolesov0214-04.JPG MHolesov0214-05.JPG MHolesov0214-06.JPG
MHolesov0214-07.JPG MHolesov0214-08.JPG MHolesov0214-09.JPG MHolesov0214-10.JPG MHolesov0214-11.JPG

Naše ďalšie akcie


ZK IMA KLIK
Základný kolektív Ideálnej Mládežníckej Aktivity
Košický Lektorský Inštruktorský Klub, Košice, Slovensko
http://www.klikacik.sk

webalizer

webglobe.sk