KLiK logo
Hlavná stánka
Novinky
Kto sme
Stihli sme a plánujeme
História klubu
Kniha odkazov
Fotky[náhľad][zoznam]
Plagáty
Prezentácie
Kontakty
Linky

English
Activity
History
Book of messages
Photos[preview][list]
Posters
Presentations
Contacts

Dargov 08.05.2009

Rekonštrukcia bojov o Dargovský priesmyk

V každom malom chlapcovi drieme predstava udatného vojaka, pilota, tankistu a v každom chlapovi zostáva kus malého chlapca. Čoho dôkazom bolo aj zhruba desaťtisíc návštevníkov tohoročnej rekonštrukcie bojov na Dargove.

zakop Ani naša mužská časť klubu neodolala volaniu pušného prachu, revu dobovej techniky a pôsobivého predstavenia. Na lúke v niekoľkých obranných postaveniach čakali nemecký vojaci na útok červenej armády. A tá ich nesklamala. O letecký úvod sa postarala dvojmiestna lavočka, nasledovala delostrelecká príprava a po nej už znelo urrraaaa pešiakov. Nemci sa však len tak ľahko nevzdávali. S podporov dvoch obrnenych transportérov a obrneného vozidla kládli efektne tuhý odpor. (V skutočnosti to bolo ešte drsnejšie, držali obranu 7 týždňov a navyše v zime.)
Atmosféra vygradovala pri nasadení ťažkej techniky tankov T34 a Tigra (tu si organizátori dovolili malú historickú mistifikáciu - tieto tanky v tejto oblasti nebojovali, čo však na diváckom zážitku neubralo). Napokon sa však minuli všetky pripravené delobuchy, doznela slepá munícia a nad nemeckými zákopmi zaviala červená zástava. tiger2

Po diváckom potlesku sa davy vrhli na bojisko pozrieť zblizka vojakov, uniformy,výzbroj. A nielen pozrieť. No odolali by ste možnosti siahnuť si na legendárneho špagina či bren?

Akcia sa vydarila, všetci sme to v zdraví prežili a v mieri sa vrátili domov. Ešte rada pre tých čo by svoje militantné chúťky chceli vybíjať ešte realistickejšie ako v kluboch vojenskej histórie, airsoftu či paintballu. Kopanie zákopu pre stojaceho strelca len poľnou lopatkou za dažďa je vraj celkom účinná liečebná procedúra. A krvácajú pri tom len mozole. :)Abbe
Ďalšie naše akcie


ZK IMA KLIK
Základný kolektív Ideálnej Mládežníckej Aktivity
Košický Lektorský Inštruktorský Klub, Košice, Slovensko
http://www.klikacik.sk

webalizer

webglobe.sk