KLiK logo
Hlavná stánka
Novinky
Kto sme
Stihli sme a plánujeme
História klubu
Kniha odkazov
Fotky[náhľad][zoznam]
Plagáty
Prezentácie
Kontakty
Linky

English
Activity
History
Book of messages
Photos[preview][list]
Posters
Presentations
Contacts

História klubu KLIK

 • založenie KLIKu - Košického Lektorského Inštruktorského Klubu ako základného článku celoštátnej mládežníckej organizácie Strom života v roku 1985.

1985 – Spišský hrad – prvý oficiálny letný tábor Stromu života a zároveň aj Kliku.

 • ale už predtým bola v Košiciach iniciatívna skupina mladých ľudí, ktorí začali realizovať netradičné činnosti (Čemi, Lepidlo, Safo, Zora, Bridy, ...).

1986 – Letný tábor Spišský hrad

1987 – Letné tábory Spišský hrad, Dubník (práve v začiatkoch), Dačice - Čechy

1988 – Letné tábory Spišský hrad, Poloniny, Dubník

 • Spišský hrad bol tento rok organizovaný naposledy. Inštruktormi boli: Lepidlo, Ňusina, Balvan, Vyhňa, Grizli, ... Lepidlove dramatické programy (kombinácia hudby, diapozitívov a divadla) ako van Gogh, ... neboli do dnes prekonané. 
 • šéfom KLIKu je Peťo Košík 
 • v roku 1988 je nájdená prvá oficiálna klubovňa klubu, kde sme sa mohli stretávať a volali sme ju MÁRNICA – kedže tam bola hrozná zima
 • neskôr sme sa presťahovali do novších a teplejších priestorov, boli nám vyčlenené 2 kancelarie v dome s názvom KV SZM na ulici Slovenskej jednoty 10 (dnes je to rohový dom na križovatke pri Národnej banke v Košiciach).

1989 – Letné tábory Liptovská Teplička (2 turnusy), Dubník

1990 – Letné tábory Devínska koliba,

1991 – Letný tábor Ferro

1992 – Letné tábory Ferro, Podbiel – Orava, Vígľaš (hrad), Dubník

 • v tomto roku sme získali domček - Ekocentrum na Svornosti 10, ktorý sme o pár rokov neskôr stratili.

1993, 1994, 1995 - Letné tábory Dubník

1994, 1996, 1997 – Letné tábory Medzev

===============================================

1998 – Letný tábor v Múzeu Liptovskej dediny v Pribyline

 • v tomto roku sme záhadným spôsobom prišli o domček a tak sme sa museli presťahovať do dnešných priestorov Telovýchovnej jednoty na Rastislavovej 104, kde sme mali až do roku 2001 prenajatú maličkú klubovňu. Existencia klubu KLIK začala byť neistá.

2000 – Letný tábor v Múzeu Liptovskej dediny v Pribyline

2000 - naši inštruktori pomohli pri realizácii letného tábora Šrámková v Malej Fatre organizovaného členmi klubu Borinka Strom života(Fredy, Jaco)

 • v roku 2000 bol Abbem ako vedúcou osobnosťou KLIKu založený ZK IMA Košice 3 ako základný článok organizácie Ideálna Mládežnícka Aktivita. Získali sme reálnu podporu IMY. Takéto riešenie situácie bolo ostro diskutované najmä vedením Stromu života.

2001 – Medzinárodný letný tábor v Múzeu Liptovskej dediny v Pribyline v spolupráci s JBN – Nemecko v Múzeu Liptovskej dediny v Pribyline ešte pod Stromom života

 • rok 2001 je prelomovým rokom, pretože drvivá väčšina ľuďí angažujúcich sa v KLIKu pod Stromom života začala byť definitívne presvedčená o správnosti prechodu pod IMU a preto sme (Abbe, Dadka, Majka, Gabča, Siska, Jaco) založili ZK IMA KLIK, išlo vlastne o premenovaný ZK IMA Košice 3, ako základný článok organizácie Ideálna Mládežnícka Aktivita. Rozhodli sme sa skúsiť to inak a hlavne nám IMA poskytla skutočnú podporu (nie len materiálnu), ktorá nám v Strome života chýbala.
 • presťahovali sme sa do Centra voľného času na Popradskej v Košiciach.

2002 - Medzinárodný tábor v Bayerische Wald v Nemecku spolupráci s JBN – Nemecko recipročne za medzinárodný tábor Pribyline v roku 2001 ako posledná aktivita pod Stromom života.Za KLik sa na príprave a realizácii podieľali: Dada, Sisa, Maja, Abbe, Šumi, Cibuľka, Fredy, Jaco.

2002 - Medzinárodný tábor v Múzeu Liptovskej dediny v Pribyline v spolupráci s talianskymi inštruktormi. Prvý tábor s Talianmi na Slovensku. Aj napriek veľkým odlišnostiam kultúr (aj ranné vstávanie môže byť veľkým problémom) bolo výsledné hodnotenie všetkými zúčastnenými veľmi dobré. 

2002 - naši inštruktori pomáhajú pri realizácii Letného tábora Retz v Rakúsku organizovaného členmi klubu Borinka Strom života (Fredy, Jaco, Abbe)

2002 - zástupcovia Kliku sa zúčastnili školenia pre inštruktorov, ktoré organizovala IMA v Lipnici nad Sázavou - Lom na hřebenech (miesto vzniku Prázdninovej školy Lipnice). Akcia na ktorú nik zo zúčastnených nezabudne. (Fuxo, Cibuľka, Jarka, Žižo, Abbe)

2003 - Multilaterálne 14 dňové stretnutie mladých v Turíne - Taliansko. (taliani, španieli, francúzi, litovci a slováci) KLIK zastupovalo 8 ľudí. (Cibuľka, Jarka, Viktor, Palino, Abbe, Ali, , )

2003 - Podarilo sa nám napísať a realizovať projekt v rámci Európskeho programu Mládež Akcia 1. Trilaterálne stretnutie mladých na Slovensku. Taliansko, Španielsko a Klik za Slovensko. 14 dňová akcia prebehla na Pribyline a Hodruši Hámroch. Nadviazali sme veľmi dobré vzťahy so Španielmi, obzvlášť ich vedúci Borja si nás úplne získal. Táborka za KLIK:Abbe, Delfín,Čeče, Anka, Viktor, Nana, Bufy, Palino, Fredy(ako externista a doprava) . Budúci rok pokračujeme v Španielsku. 

2004 - KLik sa zúčastnil na multilaterálnom stretnutí mladých v Maďarsku. Vedúcou skupiny bola Jarka - Živel. 

2004 - Aj keď sa s ním pôvodne nepočítalo, uskutočnili sme mini tábor (9 dňový) v Pribyline, ktorý prebehol veľmi pohodovo. Prevažne mužské zloženie sa tak zamilovalo do koľajníc že po skončení akcie tam ostali ešte týždeň. Táborka: Delfín, Čeče, Cibuľka,Palino, Mižgo, Gabika, Abbe, Fredy (ako externista a doprava).

2004 - Pokračovanie úspešne začatého projektu tentokrát v Španielsku v Gijone (Asturia). Talianska skupina sa zmenila, ostali len dvaja pôvodní členovia, za nás sa nezúčastnila Nana. Videli sme mnoho nádherných miest (okrem Gijonu aj Oviedo, Astorgu, Covadongu, Canga de Onis), Borja ako odborník sa postaral aj o skvelý výklad.

2004 - zástupcovia Kliku sa zúčastnili školenia pre inštruktorov, ktoré organizovala IMA v Lipnici nad Sázavou - Lom na hřebenech Zážitky opäť nezabudnuteľné. (Anka, Dráčik, Fredy,Abbe).

2005 - Medzinárodná akcia v Maďarsku a Slovinsku. Šéf skupiny bola Jarka. Viac v "Stihli sme a plánujeme".

2005 - Piráti Liptova tábor - kurz 12 dní, opäť skúšame nové formy. Zapojenie miniškôl do programovej skladby vo veľkom rozsahu. Taktiež účastníkov sme mali nižšej vekovej skupiny. Táborka: Abbe, Fuxo, Dráčik, Fredy, Palino, Anka, Zdenka. Viac v "Stihli sme a plánujeme"

                Prosba: Ak viete doplniť tieto informácie, alebo ste tu našli nejaké omyly dajte mi prosím vedieť. Abbe  Už teraz ďakujem.


ZK IMA KLIK
Základný kolektív Ideálnej Mládežníckej Aktivity
Košický Lektorský Inštruktorský Klub, Košice, Slovensko
http://www.klikacik.sk

webalizer

webglobe.sk