KLiK logo
Hlavná stánka
Novinky
Kto sme
Stihli sme a plánujeme
História klubu
Kniha odkazov
Fotky[náhľad][zoznam]
Plagáty
Prezentácie
Kontakty
Linky

English
Activity
History
Book of messages
Photos[preview][list]
Posters
Presentations
Contacts

Víkendovka v Kamenici

alebo

MIS3D pokračuje.

 

KLIK aj v tomto novom roku dospel k rozhodnutiu nestagnovať a robiť niečo pre mládež, a naplánoval si sériu víkendoviek pod tajomným názvom MIS3D, určených na vzdelávanie nových mladých inštruktorov - dobrovoľníkov. Prvá (v tomto roku) sa uskutočnila v dňoch 8. – 10. februára a tí, ktorí sa nezúčastnili, môžu iba v tichosti závidieť a prípadne niekde v súkromí škrípať zubami. Podmienky síce neboli vždy ideálne, no všetko nepohodlie bolo vynahradené priateľskou atmosférou a nezabudnuteľnými zážitkami. Kto napríklad môže povedať, že o tretej ráno v pyžame a s baterkou v ruke utekal na latrínu, od strachu, zimy a únavy takmer polomŕtvy, lebo v dome nebolo splachovacie WC? Alebo si umýval zuby pri romantickom hučiacom potoku? Asi málo ľudí. Možno to znie na prvý pohľad trochu odstrašujúco, ale bola to celkom slušná zábava.

elev1 V piatok večer, teda v deň nášho príchodu, sa nedialo nič, čo by stálo za zmienku. Teda okrem boja o miesto na spanie.

A skrom"obr/kamenica08/balik4.jpg"nej oslavy Abbého narodenín.

A skvelej zábavy.

A zoznamovania sa s okolím – najmä s latrínou s vtipnou ceduľkou „Pokladňa“ a zásobami dreva na kúrenie.

A ...

Bol to v celku príjemný večer. Asi okolo druhej ráno sme sa zhodli, že by už bolo celkom vhodné ísť si trošku pospať, pretože Abbé na zajtra určite prichystal náročný program.

Nemýlili sme sa. (Aby to nebolo len na mňa, bol v tom namočený aj Dráčik.)

Transport Sobota bola vyplnená rôznorodými aktivitami. Začalo sa miniškolením o transporte raneného v extrémnych podmienkach. To znamená, že jeden dobrovoľník bol vybraný (Vybral sa nám sám, netušiac do čoho ide. Že Mirka?) , aby simuloval zraneného, úlohou ostatných bolo podľa inštruktáže a z dostupných zdrojov zostrojiť niečo také, v čom by mohli zraneného prenášať bez toho, aby sa pohol. Výsledkom bolo čosi čudné z karimatiek a lán, no o praktickosti a funkčnosti tohto vynálezu sme sa naozaj rukolapne presvedčili.

elev2 Aktivity pokračovali prechádzkou po okolí, kde bolo pobúreným školiacim sa inštruktorom oznámené, že majú šesť hodín na to, aby vo dvojiciach vymysleli hru na večer, lebo aj takéto situácie môžu nastať v ich nadchádzajúcej kariére. Na rozptýlenie bolo potom zahrané obľúbené frizby, aby si mladí svoju zlosť vybili radšej v akčnej hre, než na šéfinštruktoroch, a pokračovalo sa v túre do Herlian.

Večer nás čakalo školenie o robení dobrého „review“, počas ktorého účastníci pod vedením Fredyho prichystali vynikajúcu večeru. Po nej prišla hodina H a chvíľa CH – prezentovali sa totiž dvojice so svojimi hrami. A tak bol večer vyplnený nočnou naháňačkou „Policajti verzus zlodeji“, pantomímou, pri ktorej bolo treba znázorniť slovné spojenia ako zamyslená blondína a zhúlený bungee-jumper, a uzavrelo sa to generálnou skúškou zmyslov. 

Takmer nám bolo ľúto, keď sme túto sympatickú, trochu chladnú chatku bez zavedenej vody museli v nedeľu opustiť. V každom prípade sme získali pár nezabudnuteľných neoceniteľných skúsenosti, ktoré sa určite niekde zídu. Koho by napríklad napadlo, že sa dá žiť skoro dva dni len na špekačkách a vyviaznuť z toho celkom zdravý?   

Mirka

(komentár Abbe

To s tými špekáčkami je trochu prehnané. Kto zažil prvé MIS3D by vedel rozprávať ... ) :)Chcete vidieť viac? NEVYNECHAJTE FOTKY

Návrat na "Stihli sme a plánujeme"


ZK IMA KLIK
Základný kolektív Ideálnej Mládežníckej Aktivity
Košický Lektorský Inštruktorský Klub, Košice, Slovensko
http://www.klikacik.sk

webalizer

webglobe.sk