KLiK logo
Hlavná stánka
Novinky
Kto sme
Stihli sme a plánujeme
História klubu
Kniha odkazov
Fotky[náhľad][zoznam]
Plagáty
Prezentácie
Kontakty
Linky

English
Activity
History
Book of messages
Photos[preview][list]
Posters
Presentations
Contacts

Laná 15.06.2015

Lanové popoludnie.
Prusík, motýlik, osmička, loďák – znie to záhadne a vyzerá zložito, ak berie človek prvýkrát lano do ruky. Chce to trochu cviku, nedať sa odradiť drobným nezdarom a opar tajomna sa pomaly rozplýva. Kto zopakovať, kto poodhaliť tajomstvá stavby nízkych lanových prekážok, kládli sme si za cieľ na lonovom popoludní.
Konalo sa na Bankove, na našom už obľúbenom mieste.
Začali sme krátkym rozhýbaním. Potom boli základné uzly ako osmička, vypletaná osmička, loďák, prusík, motýlik, atď. Cvičilo sa viazanie, aj použitie.
Nasledovala stavba prekážok. Najprv stojné lano. Loďák prišiel vhod. Napínanie. Tu sa stále máme čo zlepšovať. Keď sme boli konečne ako tak spokojný, prišli na rad prvé prekážky. Surfing, krotenie divokého koňa, výmena, uzda. Postaviť celú prekážku je vcelku zábavné, ale jej zdolávanie je ešte zábavnejšie. Boli prekážky, ktoré nám dali celkom zabrať.
Ďalší krok bolo využitie prusíka na vezenie po stromoch. Užitočná to pomôcka pri ťahaní horného lana. To sme využili pri manévroch, električke, zvislej uzde.  Na záver prišla čerešnička na lanovej torte  -  mohavkov prechod. Musím priznať, že ako indiáni by sme za veľa nestáli. No zábava to bola poriadna.
Ešte ostalo zbaliť materiál, upratať a veselý i fyzicky náročný deň bol za nami.

Spáchal Abbe

P.S. Kto viete bez toho aby ste sa vrátili k textu povedať koľko prekážok sme vlastne zdolávali?


Lano2   Lano3 Lano4   Lano5
Naše ďalšie akcieZK IMA KLIK
Základný kolektív Ideálnej Mládežníckej Aktivity
Košický Lektorský Inštruktorský Klub, Košice, Slovensko
http://www.klikacik.sk

webalizer

webglobe.sk