KLiK logo
Hlavná stánka
Novinky
Kto sme
Stihli sme a plánujeme
História klubu
Kniha odkazov
Fotky[náhľad][zoznam]
Plagáty
Prezentácie
Kontakty
Linky

English
Activity
History
Book of messages
Photos[preview][list]
Posters
Presentations
Contacts

Svišťanie guliek, krik trafených, pot ...

Paintball 06.09.2009


Sobotné ráno, sedem pištolníkov, dve pištolníčky, stúpajúci adrenalín, slnko sľubujúce teplý deň. Stretávame sa na konečnej električiek na Lokomotíve. Najnedočkavejší prichádza užpistolnicky o hodinu skôr. Pri presune na ihrisko niektorí skúšame zablúdiť – úspešne. Opäť sa však nachádzame, obliekame do maskáčov a ....  a je tu prvá dilema. Ako sa rozdelíme? Na koho si dnes vystrelím??? Nie že by to bolo pre niektorých až tak dôležité. Terč ako terč, veď rozhodca si to už roztriedi. Ale predsa sa len po vlastných strieľa o čosi menej. Konečne podelené, vyrážame na štartovacie pozície.

Hvizd, vybiehame ... a už to fičí. Guličky plieskajú, čas letí, hra strieda hru, pot sa leje, modriny. Modriny pribúdajú.

Čím to je, že „osoliť“ blížneho svojho, dostať ho, spôsobuje taký silný zážitok a povedzme otvorene také potešenie, že je človek ochotný váľať sa po zemi, behať hore, dolu kopcom až z neho tečie??? Dokonca ani tie pribúdajúce modriny akosi nevadia. (To ešte len príde.) Čím to je, že vyhrať v kanaste, či šachu sa tomuto akosi nevyrovná? Neviem. Fakt je, platí to rovnako pre chlapcov ako pre dievčatá (aspoň tie naše klikáčske). V muške, či citlivej spúšti vôbec nezaostávali. A ani trochu nás nešetrili. Ani mi ich. Proste rovnosť pohlaví v praxi.

Ešte že nič netrvá večne. Keď vycedený pot, počet modrín a účty za muníciu dosiahli kritickú hranicu prišiel posledný hvizd poslednej hry. Uf konečne, je to za nami. Hurá do suchého trika a na kofču. Ešte raz si pripomenúť „Ako som ho dostal ... “, „Ako ma dostal ...“. Pripomenúť sladké chvíle víťazstva.

spoluČi to stálo za to? (Spať tri noci len na jednom boku, lebo pre tých šesť modrín to na druhom proste nešlo.) Áno. Aspoň keď sa teraz dívam na správy, kde o streľbu, výbuchy, ... nie je núdza, viem že to bolí. Bolí bez ohľadu na to kto bol „v práve“, kto bol ten „dobrý“. Uvedomil som si, že to akosi zabúdam a obávam sa, nie len ja.

Abbe


ZK IMA KLIK
Základný kolektív Ideálnej Mládežníckej Aktivity
Košický Lektorský Inštruktorský Klub, Košice, Slovensko
http://www.klikacik.sk

webalizer

webglobe.sk