KLiK logo
Hlavná stánka
Novinky
Kto sme
Stihli sme a plánujeme
História klubu
Kniha odkazov
Fotky[náhľad][zoznam]
Plagáty
Prezentácie
Kontakty
Linky

English
Activity
History
Book of messages
Photos[preview][list]
Posters
Presentations
Contacts

Potáborové stretnutie

Pribylina 23.-25.september 2005 - krátka správa z víkendovky.

Čaute, som  Ali.

Tentokrát vás budem víkendovkou sprevádzať ja. Abbe mi to “naznačil“ pri tom, ako mi vsúval foťák, že by ho to potešilo. Tak najprv názov, síce už jeden máme, ale mne sa skôr páči - Víkendovka plná lásky. Tí čo sme na nej boli vieme a ty čo si nebol, príď nabudúce a budeš vedieť tiež.

            Z Bratislavy som nešla sama, ale boli sme dvaja, spoločnosť mi robil Rolo. Cesta síce dlhá, no za tie hory, čistý vzduch a kopu skvelých ľudí to stojí. Ak  nemáte v Lipovskom Hrádku čo robiť a ste tak hladní, že vám nevadí pomalá obsluha napriek tomu, že je reštaurácia prázdna, čiže máte kopu času pokecať si, navštívte reštauráciu hotela Čierna hora - oproti železničnej stanici. Jedlo ale musím pochváliť - chutilo. Toť reštauračná minirecenzia.

            V Lipt. Hrádku sa k nám pridal Abbe s Ankou. Po chvíli váhania sme sa do autobusu plného pribylinských rómskych spoluobčanov museli nejako napchať. V Hrádku sa totiž konali slávnosti plné programu. Abbe mal najväčšiu radosť z balónov a najväčší smútok z toho, že nepresvedčil ostatných, aby s ním išli na hrad pozrieť si program. Po vystúpení nás čakala vyslovene pevná zem pod nohami. Pribylina má nový asfalt! Nasledovala klasická cesta po tme cez polia a lúky s myšlienkou: „Len nestretnúť medveďa“. Chata stála a strašne sa na nás tešila, jediný problém bol ako sa dostať dnu, ale Abbe mu nedal šancu a o chvíľu sme sa už zohrievali, varili čaj a čakali na zvyšok posádky. Prišli dve autá každé po štyroch účastníkoch a predsa sme neboli všetci. Pre Zdenku sa vybral Fredy až do Liptovského Mikuláša, lebo večer je večný problém kamkoľvek sa dopraviť. Nakoniec sme sa všetci vybrali do hajan nabrať sily na ďaľší deň.

            Sobota. Na to, že sme išli pracovať až o desiatej, bol na môj vkus príliš skorý budíček. Priznajme si to vstávať cez víkend ôsmej – no teda. V každom prípade rozcvička stála za to – dávam prst hore. Najedli sme sa a rozbehli každý svojím smerom. Fredy s Anne-Marie nakúpiť, aby sme nepomreli od hladu, baby umývať skrinky a chalani nosiť kolajnice. Kolajnice chalani úspešne nanosili, skrinky sme úspešne umyli (až na to osie hniezdo, kde musela zasahovať mužská sila) a zostava s jedlom sa tiež úspešne v zdraví vrátila. A hurá fotiť sa po práci. Chutným obedom (špagety s omáčkou) nás prekvapili Anka s Fuxom a Fredy. Poobede bolo treba z koľajníc zložiť 1 vozeň a iný zase naložiť. Keďže každá akcia potrebuje divákov, aj tu sa ich zišlo požehnane.

            Neskôr nás chcel Fredy potešiť lanovými prekážkami, no akosi v okolí chaty nebol vhodný terén a akosi sa nám skoro zotmelo, ale prechádzka po lese to bola fajn. Pri chate sa na nás vrhli ako na hviezdy a začali nás natáčať na videokameru, ako sa vezieme na vláčiku.Večer sme zakončili  vatrou a opekaním špekáčikov.

            V nedeľu nám už nezostáva nič iné ako pobaliť sa, poupratovať chatu a pobrať sa domov. No nie každá nedeľa je klasická nedeľa. Túto nedeľu (25.9.2005) sa konali v Múzeu Liptovskej dediny v Pribyline - Hubertove slávnosti, čo sú slávnosti poľovníkov, kde nechýbajú stánky s dobrotami a umeleckými výrobkami a tak isto program (dražba jeleňa, súťaž vo vábení zvery, či prehliadka kaštieľa). Slávnosti sa konajú každý rok.

            Pozvánka na ďaľšiu akciu v Pribyline platí. Už sa neviem dočkať! 

ZK IMA KLIK
Základný kolektív Ideálnej Mládežníckej Aktivity
Košický Lektorský Inštruktorský Klub, Košice, Slovensko
http://www.klikacik.sk

webalizer

webglobe.sk