KLiK logo
Hlavná stánka
Novinky
Kto sme
Stihli sme a plánujeme
História klubu
Kniha odkazov
Fotky[náhľad][zoznam]
Plagáty
Prezentácie
Kontakty
Linky

English
Activity
History
Book of messages
Photos[preview][list]
Posters
Presentations
Contacts

K čomu bola námorníkom Jakubova palica?

Pribylina 3.-5.jún 2005 - krátka správa z víkendovky.

Tentokrát cesta na miesto cinu ubehla pri hre „Nájdi si nás vo vlaku“ ktorú si s nami zahrali všetci pristupujúci. sme sa zbierali cestou. Zvládli ju na jednotku a tak sme docestovali spolocne. Západný smer nás už cakal v chatke.
Následné tradicné zvítanie, predstavovanie, upratovanie, veceranie, gratulovanie, Katka je cerstvá Inžinierka, prerástlo do výmeny názorov a skúseností zo života. Nesmejte sa ono to naozaj stálo za to. Zistit co je nového na západe i východe, porovnat si naše niekedy dost rozdielne pohlady na veci a život okolo to naozaj stojí za to.
Po krátkej noci a poctivom pracovnom nasadení – svoje ubytovanie sme si riadne odpracovali, mohli suchozemci pricuchnút k námorníckemu chlebíku. Pred samotným „vyplávaním“ boli preverené ich znalosti teoretické, kde otázky ako: „Co je to DWT a co BRT? Kde je na lodi kosatka a kde kýl? Na co slúžila Jakubova palica a Astroláb ci Sextant?“ dovádzali mnohých do zradných „vôd neistoty“. Ale nakoniec to vôbec nebolo až také zlé, co sa nevedelo to naše bystré hlavicky rýchlo vstrebali a mohli sme vyrazit.
Cakal nás „špeciálne pre túto príležitost pripravený“ tréningový „bazén“ (Teda k comu všetkému sa dá použit taká lúka!?! :o) ). Tu sme si prakticky odskúšali aké je to byt lodným kapitánom, ci prístavným lodivodom. veru nemajú to vôbec jednoduché!
Preto radšej naspät na Liptov, a ked na Liptov tak k poriadnej vatre a ked k vatre tak s poriadnym špekácikom, lepšie dvoma. Joj, to Vám bola dobrota!
Nedelu sme využili na diskusiu o sobotnajšom programe, velmi užitocnej, s mnohými podnetnými názormi. Aj vdaka nej to bolo pri dalšom „uvedení“ ešte lepšie. Neveríte? Spýtajte sa Pirátov!
Dali sme chatu do poriadku a aj ked neradi, vyrazili domov.
Co na záver? Bolo fajn, veselo i chutne a .... aby som nezabudol! :o)
Viete na co bola takému námorníkovi Jakubova palica???


No predsa na to isté co Astroláb a Sextant!!!...........................................................................
......................................................................................................................Na navigáciu. :o)


Spáchal AbbeZK IMA KLIK
Základný kolektív Ideálnej Mládežníckej Aktivity
Košický Lektorský Inštruktorský Klub, Košice, Slovensko
http://www.klikacik.sk

webalizer

webglobe.sk