KLiK logo
Hlavná stánka
Novinky
Kto sme
Stihli sme a plánujeme
História klubu
Kniha odkazov
Fotky[náhľad][zoznam]
Plagáty
Prezentácie
Kontakty
Linky

English
Activity
History
Book of messages
Photos[preview][list]
Posters
Presentations
Contacts

Ako sme brali nohy na ramená

Ako sme brali nohy na ramená.
Pribylina 6.-8. máj 2005 - krátka správa z víkendovky.

Nuž zacalo sa to ako obycajne v Košiciach na stanici (len Ali cestovala z Blavy), kde sa nás zišlo dost aby sme vyrazili. Kúpa lístkov, hladanie volných miest vo vlaku (úspešné) a konecne stará známa chata v skanzene. Nový rozvod elektriky s novými a už funkcnými radiátormi nás potešil. (Nocovat v teple je taká úžasná vymoženost!)
Tradicný po zimný (ne)poriadok až tak neprekvapil. Takže sme sa dali do upratovania a varenia. Teda akousi divnou zhodou náhod sme sa u hrncov ocitli ja a Fuxo, ale aj napriek tomu sa veceralo. O Fuxove cestoviny zo sácku bol väcší záujem a tak mi z tých mojich cestovín, ako inak zo sácku, ostalo viac.
Ráno po výdatných ranajkách, aj tie všetci prežili v zdravý, sme sa pripojili k zamestnancom múzea a ludom od železnicky a cistili sme cast areálu pri trati od starej haluziny. Boli sme, ako vždy, usilovní (no kto už nás pochváli ked nie mi sami :) ). Ostal po nás pekne vyhrabaný trávnik a poriadne velká kopa popola. Po skvelom obede, tentokrát to Anka neriskovala a hrncov sa ujala sama, nasledovala zábava iného druhu.
Našich úcastníkov cakala „Cesta za pokladom piráta Zlomenej šable“. Trochu sme mali obavy ci Jasmin, náš nemecký host všetko zvládne. Ako sa ukázalo, úplne zbytocné.
Každá z disciplín: solné jazero, logické úlohy, siet, prechod potoka, pirátske vlajky i skúška silných paží dala riadne zabrat (tá posledná obzvlášt, ved skúste chodit s cudzími nohami na pleciach) a tak bol poklad naozaj zaslúžený.
To by ste neverili na co všetko sa dá použit taká kolajnica, alebo ako je dôležité vtahovat bruško pri prechode sietou. No absolútnym vrcholom bolo novátorské riešenie úlohy:
Urobte hada tak aby sa len jeden dotýkal zeme nohami a všetci sa môžu rukami.
A tak sme brali nohy na plecia.
Den sme zakoncili pri táboráku opekaním klobások. Kto z nás ešte nebol cítit dymom, teraz to dohnal.
Nedelné dopoludnie patrilo vyhodnoteniu programu, baleniu, upratovaniu (ach už zase) a hor sa domov. Cestou spät sa s nami Liptov rozlúcil jemným snežením.
A co na záver?
Až niekedy pôjdete s nohami (cudzími) na peciach, dohodnite sa vopred ktorým smerom. :)


Spáchal AbbeZK IMA KLIK
Základný kolektív Ideálnej Mládežníckej Aktivity
Košický Lektorský Inštruktorský Klub, Košice, Slovensko
http://www.klikacik.sk

webalizer

webglobe.sk