KLiK logo
Hlavná stánka
Novinky
Kto sme
Stihli sme a plánujeme
História klubu
Kniha odkazov
Fotky[náhľad][zoznam]
Plagáty
Prezentácie
Kontakty
Linky

English
Activity
History
Book of messages
Photos[preview][list]
Posters
Presentations
Contacts

Psychoseminár Prázdninovej školy Lipnice.

22.-25.03.2007 Kouty nad Desnou

Tak na tento seminár som sa tešil aspoň tak ako som sa ho obával. Zvlášť, ak som bol jediný zástupca klubu ktorý sa ho mal zúčastniť a v propozíciách sa objavila požiadavka na trojkové oblečenie. (oblečenie s ktoré po akcii môže byť odpísané). 

lektori O čom to teda bolo? Kto ste zažil, či dokonca viedol, programy kde sa šlo "nadoraz" viete, že tam dostáva zabrať aj naše psychické "JA".  Ako predchádzať jeho úrazu, ako mu poskytnúť prvú pomoc, alebo ako ho zrelaxovať, tomu sa venoval tento seminár. Preto bol určený pre ľudí , ktorí už majú skúsenosti s vedením programov. Študijné materiály i samotné "teoretické bloky" boli tomu  uspôsobené.  Už len stretnúť toľko ľudí z "oboru" bolo skvelé. Možno to znie otrepane, ale taká výmena skúseností  medi ľudmi ktorí robia to isté  a predsa stále inak má svoj zmysel i čaro. No a samotný obsah seminára i jeho forma boli aspoň z môjho subjektívneho pohľadu absolútne skvelé. 


hra Ako hovoria bratia Češi: "Ruka mistra se pozná". Vážne témy prednášok ako Prevence psychikých poranění na kurzu, Co je dobré vědet o typologii osobnosti problémového účastníka, Krize, či Krizová intervence  boli prekladané odľahčujúcimi aktivitami ako masáže, tanečno-pohybový blok. Nechýbali ani povestné lipnické hry - jedna veľkoštrukturovaná a jeden bláznivý futbal. No a večerné správy dvoch profesorov, to bolo čosi úchvatno-úletné (kedy ste mali naposledy pocit že spadnete od smiechu zo stoličky???) na čo sme sa tešili ako malé deti. 


prednaska Aby ste si nemysleli, že to bola len taká zábava. Naši školitelia mali nielen úžasný dar improvizácie a humoru, ale aj veľmi bohaté skúsenosti inštruktorov a tiež odborné psychologické vzdelanie s praxou. Verte, že to bolo cítiť. Najprv si nás "teoreticky" pripravili a potom TO prišlo. Poviem Vám, že len taký nácvik krízovej intervencie nám poniektorým riadne roztriasol kolená  (zvlášť ak vám figuranta robí sám školiteľ). A čo potom, keď bolo treba zvládnuť bandu "nasrdených" účastníkov (ktorých simulujú otrlí inštruktori)?!? Veru nie nadarmo sa hovorí, že ťažko na cvičisku, ... .   :)


Začínal som s očakávaniami a nemalou obavou. Končím s úsmevom (stačí len spomienka na večerné správy a nedá sa neusmievať), nadšením z toho čo som mal možnosť zažiť a obdivom k tým, ktorí to pripravili a uskutočnili. Preto milý čitateľ, ak budeš mať možnosť zúčastniť sa takejto akcie, NEVÁHAJ!!!
 
      Spáchal Abbe
ZK IMA KLIK
Základný kolektív Ideálnej Mládežníckej Aktivity
Košický Lektorský Inštruktorský Klub, Košice, Slovensko
http://www.klikacik.sk

webalizer

webglobe.sk