KLiK logo
Hlavná stánka
Novinky
Kto sme
Stihli sme a plánujeme
História klubu
Kniha odkazov
Fotky[náhľad][zoznam]
Plagáty
Prezentácie
Kontakty
Linky

English
Activity
History
Book of messages
Photos[preview][list]
Posters
Presentations
Contacts

Predľžený Československý víkend 12.-15.10.2006

Začalo sa to už vo štvrtok (12.10.). Česká sekce dorazila sice dosť preriedená (Bacili vystrájajú dokonca aj v Čechách, no verili by ste?). Po krátkom zvítaní v Liptovskom Hrádku, nalodení na palubu červeného sršňa sme úspešne dorazili na "základňu" v skanzene v Pribyline. Prehliadka okolia so súhlasom všektých prítomných bola presunutá na ráno a tak nastúpila fáza výmeny noviniek a stariniek spojená s konzumáciou skvelých olív a ďalších dobrôt (Ríšo, ešte teraz sa mi zbiehajú slinky). Témy boli pestré, no zvláštna pozonosť bola venovaná Tramtárii. (Tramtárijci sa predsa nezaprú, no nie?!?) Zaspávali sme dosť uťahaní a plní očakávania čo nám piatok 13. prinesie.

Priniesol - nádherné počasie. Ako domáci som narýchlo previedol hostí po okolí, verím že železnička urobila "dojem" a keďže už Ríšu svrbeli podrážky vyrazili sme na Račkové plesá. Bolo až neuveriteľné ako nám prialo počasie, kopce sa priam predvádzali, hotová rozprávka. Turisti sa začali trúsiť až popoludní a tak sme mali súkromné predstavenie. Po návrate dostali náležitú odmenu aj naše telesné schránky. Bryndzové halušky (no odolajte im na Liptove?) v nás zmizli len sa tak zaprášilo. Malý výlet do Liptovského Mikuláša sme si spestrili nákupom, tých halušiek predsa len nebolo až toľko a spoločenskou hrou "hľadaj človeka na stanici", čo je obzvlášť zábavné keď ho hľadáte na železničnej a on je na autobusovej. Všetko dobre dopadlo a tak sme opäť na základni poračovali tam kde sme včera večer skončili.

Žiaľ v sobotu ráno som musel odcestovať a tak predávam slovo mamutovi, nech mi je odpustené že o tom ešte nevie. :)
V sobotu sme si nakonec vyšlápli "jen" na Holý vrch,což je asi v polovině výstupu na Baranec.Úplně mi to ale stačilo,sem z toho zničený ještě dnes.Večer jsme vyjeli ještě do L.Jána do toho termálního bazénu,pak ještě večeře v místním hotelu,co se jmenoval Bernard (což je dobré české pivo) neměli tam ale ani kapku tohoto zlatavého moku,takže sme se rychle najedli a vypadli.Na chatě ještě proběhla lahvinka vínka a usnuli jsme jak špalky.S Máriem byla dohoda na neděli na osmou,vstávali sme ale jentaktak,protože Ríšův budík nějak nezazvonil-to víš to jsou ty netechnický typy.Zadal nám prohloubit nějaký výkop s vodovodní trubkou-práce asi na 1,5h celkem.Vždy ale mohl dole pracovat jen jeden.Macík dostal za úkol zatím uklidit chatu.Pak sme si prohlédli skanzen,nakoupili suvenýry,něco sýra a vyrazili směr česká kotlina.Stavili jsme se u Macíka doma na malou svačinku a pak mě Ríša hodil do Přerova na vlak v 18:20.Domu sem dorazil asi kolem 23 hodiny. Co se týče počasí tak to u nás bylo stejný,ještě večer sem povídal,že tolik hvězdiček na obloze sem snad ještě neviděl a ráno když jsme vstali byla najednou obloha zatažená,foukal vítr a byla dost zima.Myslím ale že počasí nám jinak vyšlo pěkně,alespoň sme nemuseli v neděli tolik litovat že musíme už zpátky dom.
Čo na záver?
Hádam,
Tak znova na viděnou!

sepsali Mamut & Abbe
ZK IMA KLIK
Základný kolektív Ideálnej Mládežníckej Aktivity
Košický Lektorský Inštruktorský Klub, Košice, Slovensko
http://www.klikacik.sk

webalizer

webglobe.sk