KLiK logo
Hlavná stánka
Novinky
Kto sme
Stihli sme a plánujeme
História klubu
Kniha odkazov
Fotky[náhľad][zoznam]
Plagáty
Prezentácie
Kontakty
Linky

English
Activity
History
Book of messages
Photos[preview][list]
Posters
Presentations
Contacts

Výzva skal

Na skalách,  pod, nad  aj medzi nimi.

Výzva skal je názov zážitkového kurzu, ktorý je už tretí rok organizovaný českým združením DoNitra. Jeho obsahom sú rôzne aktivity súvisiace s lanami, skalami či výškami. Veď aj podtitul akcie znie: „Strach z výšky je iba strach z pádu.“

Akcia prebehla 19. až 21. Júna 2009 v Osinalicích, malej dedinke severne od Prahy. Je to taký roztomilý zapadákov kde autobus jazdí až dvakrát denne a mobilný signál zablúdi iba omylom. V celkovom počte 13 účastníkov sme  Slovensko reprezentovali Dráčik a ja. Program začal v piatok  zoznamovaním sa navzájom, s tým čo nás čaká a na záver prišlo rozprávanie o lození a veciach s tým súvisiacimi.  

Sobotné dopoludnie bolo venované ceste dolu. Teda najprv sme si to pekne vyšliapali na kopec a až potom sa šlo do sedákov, prílb a hurá dolu. Zlaňovanie bolo prvou disciplínou ktorá nás čakala. Vďaka Fredyho tréningom to pre nás nebolo niečo nové. Až na tú výšku. Okrem zlaňovacej osmy sme vyskúšali aj kolíbku a priznávam že si ma celkom získala. J Dopoludnie sme končili zlaňovaním cez previs,  čo občas obnášalo zábavné trepotanie ručičkami nožičkami pri úpornej, ale márnej snahe zastaviť rotovanie pri visení v prázdne.

Po dobrom obede , ale naozaj dobrom, a neuveríte, vegetariánskom,  sme opäť šliapali na kopec kde nás čakal pohyb viac menej vodorovný. Nízke lanové prekážky a lanovka. U lanových prekážok mali najväčší úspech tie párové. Aj také obyčajné X-ko získalo pri prekonávaní v koedukovanej dvojici  netušené nové dimenzie.  Novinkou bol aj pre nás nový spôsob zjazdu na lanovke. Po klasickom sede nasledoval zjazd na supermana. (To pod lanom visíte vodorovne.) Užívali sme si až do šera. Hlad a tma nás donútili k návratu na stredisko kde čakala opäť skvelá večera. Rozprávanie sa pri čaji doplnené o kuriózne príbehy horolezcov zakončili deň.

V nedeľu dopoludnia sa liezlo hore. Po skalách i stromoch. Lektori nám pripravili tri lezecké cesty na pieskovcových skalách. Tu sa vybúril hlavne Dráčik. Ako čerešnička bolo lezenie na hladký kmeň stromu pomocou prusíkov. Veľmi užitočná vec a vo svojej podstate geniálne jednoduchá. Nasledoval obed a šlo sa do finále.

To najlepšie nakoniec. V našom prípade to najlepšie bol skok do hĺbky. Už na prvý pohľad to vyzeralo adrenalínovo a také to aj bolo. Mali sme skočiť zo skalnej veže, výška tak druhé tretie poschodie paneláku, po krátkom voľnom páde nás zachytilo istiace lano a boli sme spustení na zem. Znie to jednoducho, že?  Pri druhom, treťom skoku to už aj také bolo. UAU Ak budete mať niekedy možnosť, skúste si to. Fakt dobré!

Nič netrvá večne, ani víkend v Osinalicích nie. Prišlo posledné „ahoj“ a cestou späť sme už s Dráčikom rozoberali kde a ako využijeme to čo sme práve zažili. Verte, je sa na čo tešiť.  :)

Spáchal Abbe.

Vyzva skal
Naše ďalšie akcie


ZK IMA KLIK
Základný kolektív Ideálnej Mládežníckej Aktivity
Košický Lektorský Inštruktorský Klub, Košice, Slovensko
http://www.klikacik.sk

webalizer

webglobe.sk